Foreninger / Sport og fritid / Løbesiden / Løbsresultater 2011

Løbsresultater 2011

Kliplevløbet
Lørdag d. 5. november
21,1 km
Jens Asmussen: 01:43:39
Nis Christian Matthiessen: 01:46:51
Gerhard Gehrt: 02:03:34
Vagn Oluf Olesen: 02:17:02

12 km
Benny Christiansen: 01:06:55

H.C. Andersen - Odense
Søndag d. 18. september
Halvmarathon:
Lenette G. Carlsen: 1:46:41
 
Grænseløbet - Kruså
Lørdag d. 17. september
5,4km:
Elisa Sørensen: 00:33:56

12km:
Gerhard Gehrt: 01:01:53
Vagn Olesen: 01:10:52
Svend Aage Sørensen: 01:12:08
Maja Christiansen: 01:18:28
 
Tønderløbet
Lørdag d. 3. september
4,35km:
Ejvind Christensen: 00:27:17
Ellen Eskildsen Christensen: 00:28:55

10km:
Linda Kramer: 01:03:03
Aase Jensen: 01:06:26

Halvmarathon:
Jonas Iversen: 01:51:19
Gerhard Gehrt: 02:02:02
 
Åbningsløbet Bylderup-Bov Ringridning
Torsdag d. 1. september
5km drenge:
Klaus Salomonsen: 00:28:50
 
5km piger:
Johanne Sønnichsen: 00:26:55
Lin M. Johannsen: 00:28:29
Nanna Lutzke: 00:30:20

5km mænd:
Gerd Van den heuvel: 00:20:36
Henning Frederiksen: 00:20:38
Ebbe Fink: 00:20:59

5km kvinder:
Annette Friis: 00:22:13
Dorthe Snabe: 00:23:01
Lis Jacobsen: 00:23:07 

10,3km mænd:
Christian Bitz: 00:45:32
Michael Larsen: 00:47:42
Jens Asmussen: 00:48:22

10,3km kvinder:
Hanne Stokbæk: 00:49:12
Lenette G. Carlsen: 00:49:42
Berit Sønnichsen: 00:51:00

Se alle resultater - her

Aabenraa Bjergmarathon
Lørdag d. 18. juni
4,3km:
Dorte Mortensen: 00:33:59
 
10km:
Berit Sønnichsen: 00:51:18
Conni Lutzke: 00:59:47
Tanja Hybschmann: 01:00:06
Lajla Jacobsen: 01:04:04
Lone Asmussen: 01:10:15
Thea Nissen: 01:18:59

Halvmarathon:
Jens Asmussen: 01:43:28
Michael Frahm Larsen: 01:57:40
 
Klosterløbet
Lørdag d. 28. maj
4,8km:
Sonja Petersen: 29:42
Mette Petersen: 29:53
Inge Petersen: ?
Manuela Matthiesen: 30:07
Kent Mogensen: 30:16
Nancy Christiansen: 30:20
Joan Jensen: 31:04

9,6km
Morten Petersen: 46:14
Gerhard Gehrt: 48:08

ALT for Damerne Kvindeløb Fredericia
Søndag d. 18. maj
10km:
Conni Lutzke: 00:57:43
Tanja Petersen: 00:58:12 
 
Femina Kvindeløb Fredericia
Mandag d. 13. juni
Charlotte Asmussen: 00:29:50
Malene Asmussen: 00:33:52
 
Broløbet Storebælt 2011
Lørdag d. 28. maj
Halvmarathon
Torben Petersen: 01:55:56

Galten Jubi Løbet
Lørdag d. 21. maj
6,1km - kvinder
Helle Bonde-Petersen: 00:37:39

12,6km - mænd
Jens Bonde-Petersen: 01:05:55

Digeløbet
Søndag d. 8. maj
4,4km - kvinder
Charlotte Asmussen: 00:27:18
4,4km - mænd
Niels Carl Salomonsen: 00:28:30
 
9,3km - kvinder
Inger Salomonsen: 00:54:58
 
13,3km - mænd
Jens Asmussen: 01:07:33
Michael Larsen: 01:19:43

Lillebælt Halvmarathon
Lørdag d. 7. maj
Lenette G. Carlsen: 01:52:30
Viggo Madsen: 02:15:17
Benny Christiansen: 02:17:28
Ole Thomsen: udgik

iForm Kvindeløb - Århus
Lørdag d. 30. april
10 km:
Lenette G. Carlsen: 00:48:54
Inger Salomonsen: 00:58:24
Berit Sønnichsen: 00:59:05
Tanja Hybschmann: 01:04:05